نمرا ؛ سیستم مدیریت آموزش

تا به حال از هیچ کدام از سیستم‌های ما به اندازه نمرا ۳ و زمان انتشار آن سؤال نشده است و ما فکر می‌کنیم این اشتیاق برای انتشار، بی‌جهت نبوده است! چون معتقدیم:

نمرا ۳ یعنی همه‌ی آنچه که برای مدیریت آنلاین یک مؤسسه آموزشی نیاز دارید!

در ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۱ بزرگ‌ترین پروژه آفتابگردان با نام «سیستم مدیریت آنلاین نمرات، نُمْرا» متولد شد. پروژه‌ای که فقط ۶ هزار بار مستقیماً از روی آفتابگردان دانلود شده است. (حالا صدها سایت دیگر که نمرا را برای دانلود گذاشته‌اند، نادیده بگیریم) مدتی بعد نیز ما نمرا ۲ را با جمعآ (سیستم جمع آوری تکالیف) عرضه کردیم...

پس از آن، به مدت ۲ سال ما خواسته‌های شما را شنیدیم. ده‌ها ایمیل حاوی پیشنهاداتی برای افزایش امکانات نمرا به دست ما رسید. برخی ایمیل‌ها حاوی چندین صفحه توضیحات مفصل بود و این نشان از اهمیت نمرا برای مخاطبانش دارد. ما خط به خط این پیشنهادات را تحلیل کردیم و امروز، در عید مبارک فطر، در ۲ سالگی نمرا و پس از ارائه فوق العاده موفق برادرش تستا ۳، نمرا ۳ را معرفی می‌کنیم! پروژه‌ای با ۴۰ هزار خط کد! (یعنی ۲ برابر تستا ۳) و در یک کلام:

ما نمرا ۳ را کاری می‌دانیم کارستان!

نمایی از پنل دانش‌جویی نمرا ۳

 امکانات جدید نمرا ۳:

اگر می‌خواهید همه امکانات نمرا ۳ را با توضیحات کامل ببینید، می‌توانید این ویديو که در حقیقت یک جلسه آموزش نصب و استفاده از نمرا ۳ است را دانلود نمایید (روی عکس زیر کلیک نمایید):

برای کسانی که امکان دانلود ویدئو را ندارند، لیست امکانات جدید نمرا ۳ را درج می‌کنیم:

۱- نمرا ۳ قابلیت به کارگیری در همه محیط‌های آموزشی را دارد:

نمرا ۳ با پشتیبانی از مفاهیمی مانند «پایه‌ی تحصیلی» (مانند: پایه اول، دوم، سوم در مدارس یا ترم اول، دوم، سوم در دانشگاه)، «رشته تحصیلی» (مانند: فناوری اطلاعات، حسابداری، علوم انسانی)، «نوع واحد» (مانند: تئوری، عملی، کارگاهی، آزمایشگاهی) نیازهای محیط‌های آموزشی مختلف را برآورده کرده است.

[کسانی که تحلیل‌گر نرم افزار باشند می‌فهمند که طراحی سیستمی که بشود هم در مدارس ابتدایی تا دبیرستان (با انواع روش‌های نمره‌دهی مانند توصیفی و غیرتوصیفی)، هم در دانشگاه‌ها (با آن پیچیدگی‌های خاص خود) و هم در مؤسسات آموزشی آزاد (مانند مؤسسات زبان، کامپیوتر، حسابداری و ...) و هم به عنوان یک سیستم دستیار مدرس و خلاصه در هر محیط آموزشی به کار گرفته شود، چقدر سخت است! بارها و بارها مجبور بودیم ساختار سیستم را تغییر دهیم تا نهایتاً به سیستمی برسیم که همه مفاهیم در همه محیط‌ها را در بر گیرد.]

۲- نمرا ۳ امکان تعریف چندین ستون نمره را فراهم می‌کند:

برخلاف نمرا ۲ که فقط امکان درج یک نمره پایانی بود، حالا شما می‌توانید ستون‌های نمرات را به دلخواه و با ضرایب مختلف تعریف کنید؛ به طور مثال در مدارس: نمره مستمر اول با ضریب ۱، پایانی اول با ضریب ۲، مستمر دوم با ضریب ۱ و پایانی دوم با ضریب ۶ یا هر ضریب دیگری و در دانشگاه‌ها: میان‌ترم با ضریب دلخواه، پایان‌ترم با ضریب دلخواه، پروژه و ...
و جالب اینجاست که هر مدرس می‌تواند برای دوره‌ی خود یک نوع ستون نمره داشته باشد. مثلاً در یک درس نیاز دارد که پنج نوع نمره‌ی مختلف با ضرایب مختلف (پروژه، حضور و غیاب، میان‌ترم، پایان‌ترم و...) با هم ترکیب شوند تا نمره نهایی آن درس به دست آید و در درس دیگر نیاز دارد که فقط یک ستون نمره وجود داشته باشد.

ضمناً نوع نمره‌دهی توصیفی نیز برای هر دوره به طور مجزا قابل تعریف است. یعنی یک دانش‌جو می‌تواند چند دوره با نمره توصیفی داشته باشد و چند دوره با نمره غیرتوصیفی. سیستم هوشمندانه می‌‌فهمد که معدل را چطور محاسبه کند.

فقط به فرم افزودن دوره نگاهی بیندازید تا ببینید چه امکانات جذابی در مورد هر دوره تعبیه شده است (روی عکس کلیک کنید تا در ابعاد بزرگ دیده شود):

۳- نمرا ۳ امکانات مالی مربوط به شهریه ثابت و متغیر و پرداخت آنلاین را پشتیبانی می‌کند.

۴- نمرا ۳ امکان انتخاب واحد توسط دانش‌جویان را فراهم می‌کند!

۵- نمرا ۳ به پنل پیامک شما (SMS) متصل می‌شود.

۶- نمرا ۳ به سیستم بسیار جذاب (و بسیار پیچیده‌ی) پیغام خصوصی مجهز است.

۷- نمرا ۳ پنل والدین هم دارد!

۸- نمرا ۳ امکان نظرسنجی از مدرسین در پایان هر ترم را دارد!

۹- نمرا ۳ امکان ثبت حضور و غیاب توسط مدرس و همینطور، امکان مشاهده، چاپ و ثبت حضور و غیاب توسط مدیران را فراهم می‌کند!

۱۰- نمرا ۳ انواع خروجی از داده‌ها را پشتیبانی می‌کند:

- امکان چاپ کارت عضویت (کارت دانشجویی، کارت دانش‌آموزی و ...)

- امکان چاپ گواهی پایان‌دوره! (ویژه مؤسسات آزاد)

- چاپ صورتجلسه حضور دانش‌جویان در امتحان (برای گرفتن امضا و تطبیق عکس و مشخصات)

- امکان چاپ صورتجلسه برگزاری امتحان (مربوط به مراقبین و مدیران جلسه امتحان)

- امکان چاپ کارنامه کلی یا کارنامه هر ترم دانش‌جو با امکان نمایش میانگین نمرات دانش‌جویان و رتبه دانش‌جو در کلاس (این هم از آن امکاناتی بود که ده‌ها مدرسه و دانشگاه متقاضی آن بودند)

- امکان چاپ لیست حضور و غیاب خام

- امکان چاپ لیست حضور و غیاب پر شده در ترم توسط مدرس

۱۱- نمرا ۳ به مداد جادویی مجهز است!

ما می‌خواهیم ایده‌ی «مداد جادویی» را به نام تستا و نمرا ثبت کنیم! در تمام بخش‌های نمرا و تستا در پنل‌های مختلف، شما در گوشه‌ی صفحات، یک مداد جادویی خواهید دید که با کلیک روی آن، تمام بخش‌های صفحه قابل ویرایش خواهد بود. این مداد آنقدر مهم است که می‌تواند باعث شود بسیاری از خروجی‌هایی که شما نیاز دارید و ممکن است در نمرا به صورت دیگری تعبیه شده باشد را شما خودتان با چند کلیک ایجاد کنید! مثلاً لیست حضور و غیاب ما ۱۶ جلسه دارد و شما به ۲۰ جلسه نیاز دارید؟ مشکلی نیست، روی این مداد کلیک کنید تا امکان افزودن ستون‌های بیشتر فراهم شود و حالا از لیست پرینت بگیرید... می‌خواهید جمله‌ای روی کارت عضویت بنویسید که ما ننوشته‌ایم؟ مشکی نیست، روی آن مداد که در تصویر کارت عضویت در بالا می‌بینید، کلیک کنید و هر تغییری خواستید روی کارت عضویت اعمال کنید. می‌خواهید ده‌ها شماره دانش‌جویی را با هم کپی کنید؟ مشکلی نیست، روی آن مداد کلیک کنید و ستون شماره دانش‌جویی‌ها را با یک کلیک انتخاب و کپی کنید!! این مداد در پنل‌های مختلف، هر کجا که کاربران مختلف سیستم به آن نیاز داشته باشند، خودش را نشان خواهد داد و هر کجا که لازم نباشد و یا خطرناک باشد (مثلاً در پنل کاربری) خودش را مخفی می‌کند! و جالب اینجاست که این مداد جادویی، خودش در پرینت‌ها چاپ نخواهد شد ;) (واقعاً جادویی‌ست!)

۱۲- نمرا ۳ امکان افزودن دانش‌جویان و مدرسین را از یک فایل اکسل (و csv) فراهم می‌کند‍!

۱۳- در نمرا ۳ همه چیز تحت کنترل است!!

- اینکه دکمه «برنامه هفتگی»، یا «کارنامه» یا «کارت ورود به جلسه» در پنل دانش‌جویان دیده شود یا خیر،
- اینکه مدرس اجازه دهد دانش‌جویان حضور و غیابشان را ببینند یا خیر،
- اینکه مدرس و مدیر تعیین کند که از طرف دانش‌جویان پیغام خصوصی قبول می‌کند یا خیر؟
- اینکه شما می‌خواهید سیستم به مدرسین لقب «استاد» بدهد یا «دبیر»، به دانش‌جویان لقب «دانشجو» بدهد یا «دانش‌آموز»؟
- اینکه در فرم عضویت یا پروفایل کاربران چه فیلدهایی نشان داده شود، اجباری باشد، اختیاری باشد؟
- امکان ریست کردن رمز عبور توسط خود دانش‌جویان و مدیران و مدرسین که در نمرا ۲ جایش خالی بود.
- و خلاصه همه امکانات سیستم، تحت کنترل است!

۱۴- + ده‌ها امکان جذاب دیگر

حقیقتاً اگر بخواهیم همه امکانات نمرا ۳ را توضیح دهیم، یک کتاب مفصل خواهد شد!
امکانات ریز و درشتی مثل:
- امکان تعریف مدیرانی با سطوح دسترسی مختلف (مدیر امور مالی، مدیر آموزش، اپراتور ثبت نام و ...)
- امکان تغییر شکل صفحه اول سیستم با استفاده از ادیتور پیشرفته
- امکان سورت جداول بر اساس ستون‌های مهم.
- امکان جستجو در تمامی لیست‌ها با فیلدهایی که کاربران نیاز مبرم دارند. (مثلاً در لیست انتخاب واحد، دانش‌جو فقط کافی‌ست بخشی از نام خانوادگی مدرس مورد علاقه‌اش را جستجو کند تا لیست دوره‌های ارائه شده با او مشاهده شود و انتخاب کند. جستجو بر اساس پایه، کلاس و ... در لیست دانش‌جویان و...)
- تغییر اندازه تمامی پنجره‌ها به شکلی جذاب که مرور نتایج را بسیار راحت خواهد کرد.
- روان کردن کار با نمرا با پیش‌بینی رفتار شما. مثلاً ما می‌دانیم شما وقتی وارد لیست دانش‌جویان می‌شوید، اکثر اوقات می‌خواهید بر اساس شماره دانش‌جویی جستجو کنید، پس به محض ورود، کرسر موس را در فیلد جستجو و بر اساس شماره دانش‌جویی قرار داده‌ایم. در فرم‌های «افزودن»، نیازی به استفاده از موس نخواهید داشت! تند تند داده‌ها را ثبت کنید...
- ظاهر شدن راهنما‌های لازم، هنگامی که شما به آن‌ها نیاز دارید!
- پشتیبانی از جدیدترین تکنولوژی‌ها در طراحی وب.
- و ده‌ها امکان دیگر.

۱۵- هنوز یکی مانده: بله، نمرا ۳ به تستا ۳ متصل می‌شود :)

۱۶- نمرا ۳ قابلیت به کارگیری به عنوان یک آموزش‌دهنده خودکار جهت راه اندازی یک آکادمی آنلاین را دارد!

توجه: برای مشاهده توضیحات تکمیلی به این مطلب مراجعه کنید. 

دموی نمرا ۳:

برای کار با بخش کاربری نمرا پیشنهاد ما این است که در آکادمی آنلاین آفتابگردان ثبت‌نام کنید و وارد پنل کاربری شوید و حتی شاید بخواهید در یکی از دوره‌های ارزان‌قیمت شرکت کنید تا با همه روال‌ها (ثبت‌نام، پرداخت آنلاین، واریز شهریه، انتخاب واحد، ارسال تکلیف،گواهینامه و...) به طور تجربی آشنا شوید.

ورود به آکادمی آنلاین آفتابگردان:

http://academy.aftab.cc

برای مشاهده پنل مدیریت و مدرس و والدین در نمرا ۳ بهتر است ویدئوی ابتدای مطلب را مشاهده نمایید، اما اگر لازم بود، می‌توانید از طریق فرم تماس با ما به پشتیبانی نمرا پیغام بفرستید تا در سایت demo.nomra.ir به شما دسترسی آزمایشی داده شود و بتوانید با امکانات سیستم کار کنید.

دیدگاه‌ها